Škoda VisionS Plug-in-Hybrid

Škoda koncernas visu pajėgumu dirba ties hibridine technologija, kad vieną dieną vartotojams pasiūlytu hibridines modelių versijas. VisionS ne išimtis. VisionS modelis aprūpintas 162kw hibridine jegaine, kuri leis 100km/h greitį pasiekti per 7.4 s., o maksimalus greitis bus 200km/h. Hibridinė jėgainė užtikrina 1.9l kuro sąnaudas 100 km. Vien tik su elektros variklius VisionS gali nuvažiuoti 50 km. Tai gana pakankama distancija kasdieniam važinėjimuisi mieste.

Hibridinę jėgainę sudaro trys sudedamosios dalys:
• 1.4 TSI variklis pasiekiantis 115kW galią ir 250Nm sukimom momentą;
• 40kw galios ir 220 Nm sukimo momento elektros variklis su 1.4TSI varikliu sujungtas per 6 bėgių DSG greičių dėžę. Šios kombinacijos yra sukami priekiniai ratai;
• Galinius ratus suka atskiras 85kW galios ir 270Nm sukimo momento elektros variklis. Jis veikia nepriklausomai nuo priekį varančios sistemos.

Išmani valdymo sistema suteikia galimybę vairuotojui pasirinkti vieną iš penkių hibridinės jėgainės veikimo režimų: nuo Pilnai elektrinio iki Krovimo . Pilnai elektrinio režimo metu naudojamas tik galinis el. variklis. Hibridiniais režimais sistema veikia pagal poreikius: pavyzdžiui Krovimo režimu 40kw elektros variklis veikia kaip generatorius. HybridSport režimo metu, kai reikia greitas pagreitėjimas, 1.4TSI variklis dirba kartu su abiem elektros varikliais.

Elektros varikliams energija tiekia skysčiu aušinamas Li-Ion baterijų blokas, kurio talpa 12.4kWh. Baterijų blokas įmontuotas priešais galinę pakabą, kad būtų paskirstytas svorio balansas tarp priekines ir galinės pakabos, o taip pat siekaint turėti kuo žemesnis svorio centras. Nors dabartinė vizija pakrovimą numato iš tinklo, tačiau, žvelgiant į ateities perspektyvas, įmonė dirbama ir ties belaidėmis technologijomis.

Rubrika: